|
|
A / Photo by: 5 |
|
Titles: | J.Club.Ch, J.Grand By.Ch, J.Grand Rus.Ch, J.By.Ch, J.Rus.Ch, J.RKF.Ch, 2 x RKF.Ch
, RFLS.Ch (rus), 2 x RFSS.Ch (rus)
| Certificates: | 1 x BIS.J-II, 1 x BIS.J-III, 1 x CACIB, 1 x R.CACIB, 2 x Ю.КЧК, 1 x Ю.СС, 4 x CAC, 7 x J.CAC, 5 x BOB, 2 x BOS, 5 x ЛЮ, 2 x ЛЩ, 3 x ЛБ | Working cert. and tests: | ОКД - 1, ЗКС - 1, T - 1, JLPP N/N |
PEDIGREE | | | J.Club.Ch, J.Grand By.Ch, J.Grand Rus.Ch, J.By.Ch, J.Rus.Ch, ... ОКД - 1, ЗКС - 1, T - 1, JLPP N/N Yulii Mailo s Berega Tury [P] РКФ 5459994, HD-A, ED-0 Солодягин А А, 2018 |
Kaz.Ch, Rus.Ch, J.Kaz.Ch, J.Rus.Ch
Gonzo von Horusberg [P] JR 73981 Rw / РКФ 4642348, Потемкина Е.Н., 2016 |
J.Hor.Ch, J.Slo.Ch IPO - 1, JLPP N/N Lex vom Hause Edelstein [P] HR 16233 Rw, HD-A, ED-0 Petra Kovacic, 2012 |
Brabus vom Hause Edelstein [P] HR 15823 Rw, HD-A, ED-0, 2011 |
Cym od Vadanora [P] HR 15538 Rw , HD-A, ED-0, 2010 |
Stella Flash Rouse [P] JR 723608 Rw, , 2012 |
It.Ch, J.Srb.Ch IPO - 1, BH Fantom della Val di Noto [P] LOI 9111978, HD-A, ED-0 Corrado Floridia, 2008 |
Wopy Terezsky Dvur JR 721955 Rw, , 2010 |
Rus.Ch, J.Rus.Ch, RKF.Ch ОКД - 1 Jujuaria s Berega Turi [P] РКФ 3748401, Тарачева, 2012 |
IPO - 1, SchH/VPG - 1 Gonsalo Buoso da Dovara [P] LOI 07/18891, HD-A, ED-0 Shaun Timko, 2006 |
IPO - 1 Brando Buoso da Dovara [P] LOI 05/80258, HD-A, ED-1 Salvatore Piccoli, 2004 |
Xandy Buoso da Dovara [P] LOI 03102975, HD-A, ED-0 Bruno Morstabilini, 2003 |
Rus.Ch, J.Rus.Ch
Esperans s Berega Turi [P] РКФ 2339057, HD-A, ED-0 Потемкина Е., 2008 |
Int.Ch, 2 x Grand Ua.Ch
, Blr.Ch, Rus.Ch, Ua.Ch, ... IPO - 1, КК - 1 Chaykovskiy iz Tverskogo Doma [P] РКФ 1409193, HD-B Немцева Е.О., 2003 |
Int.Ch, Blr.Ch, Lt.Ch, Rus.Ch, J.Rus.Ch
Konstans s Berega Turi [P] РКФ 1939515, HD-A, ED-0 Шемякина, 2006 |
|
COMPETITIONS RESULTS | | | |
SOME RESULTS OF ATTENDING SHOWS | | Results of attending shows by this dog, according to the showresults, that was entered into the database | |
Date of show | Status | Show name | Judge | Class | Result | Number of dogs in class | Number of dogs on the show (same sex / all) | 03.02.2024 | national (CAC) | Мы вместе - 2024 (Пермь) с особым статусом -Россия- | Светлана Китаева | Champion class | 001, V Best Male, BOB CAC ЧФ, Чемпион РКФ | 1 | 1 / 1 | 07.10.2023 | national (CAC) | ЧРКФ с особым статусом (Пермь) -Россия- | Юлия Овсянникова | Champion class | 001, V Best Male, BOB CAC ЧФ, Чемпион РКФ | 1 | 2 / 2 | 12.08.2023 | national (CAC) | Яблоневый Спас (Березники) -Россия- | Ольга Малкова | Working class | 001, V Best Male, BOB CAC | 1 | 2 / 3 | 12.08.2023 | national (CAC) | Парад Чемпионов (Березники) -Россия- | Мария Вербицкая | Working class | 001, V Best Male, BOB CAC | 1 | 2 / 2 | 18.09.2022 | Speciality | Монопородная выставка ранг КЧК (Кунгур) -Россия- | Александр Малышевский | Open class | 002, V
| 4 | 12 / 25 | 27.08.2022 | national (CAC) | Выставка САС (Пермь) -Россия- | Яна Гаврилова | Champion class | 001, V Best Male, BOB CAC | 1 | 1 / 2 | 27.08.2022 | national (CAC) | Выставка ЧРКФ (Пермь) -Россия- | Марина Патрина | Champion class | 001, V Best Male, BOS CAC ЧФ, Чемпион РКФ | 1 | 1 / 3 | 03.07.2022 | Speciality | Монопородная выставка (Казань) -Россия- | Sonia Kelveri-Philippou | Champion class | 002, V
| 2 | 7 / 17 | 15.05.2022 | Speciality | Монопородная выставка (Тюмень) -Россия- | Татьяна Попова | Working class | 001, V КЧК | 1 | 18 / 35 | 12.02.2022 | national (CAC) | Парад Звёзд (Пермь) -Россия- | Валерия Бобикова | Champion class | 001, V Best Male CAC | 1 | 2 / 3 | 12.02.2022 | national (CAC) | САС 2 группы (Пермь) -Россия- | Александр Логинов | Champion class | 001, V Best Male, BOS CAC | 1 | 2 / 3 | 18.09.2021 | Speciality | Моно КЧК (Кунгур) -Россия- | Павел Лавринович | Champion class | б/м, SG
| 1 | 5 / 14 | 17.07.2021 | Speciality | Моно Челябинск -Россия- | Milos Markovic | Working class | неявка,
| 1 | 10 / 30 | 12.06.2021 | national (CAC) | Выставка собак (Березники) -Россия- | Юлия Овсянникова | Champion class | 001, V Best Male, BOB CAC | 1 | 4 / 4 | 06.06.2021 | International (CACIB) | Кубок Тюмени -Россия- | Роман Рафаилов | Open class | 002, V R.CAC | 2 | 8 / 15 | 05.06.2021 | International (CACIB) | Кубок Дружбы (Тюмень) -Россия- | Светлана Радюк | Open class | 002, V R.CAC | 2 | 8 / 15 | 09.05.2021 | International (CACIB) | Волга - 2021 (Самара) -Россия- | Ирина Полетаева | Open class | б/м, oB
| 1 | 4 / 6 | 19.09.2020 | International (CACIB) | Кубок Дружбы (Тюмень) -Россия- | Михаил Пермяков | Intermedia class | 001, V CAC | 1 | 3 / 9 | 23.02.2020 | national (CAC) | Парад Звёзд (Пермь) -Россия- | Jovica Golubovic | Intermedia class | 001, V Best Male, BOB CAC | 1 | 1 / 2 | 01.02.2020 | International (CACIB) | Огни Прикамья (Пермь) -Россия- | Olga Sinko Kupriyanova | Intermedia class | 001, V Best Male, BOS CAC, CACIB ЧФ, Чемпион РКФ | 1 | 3 / 8 | 18.01.2020 | national (CAC) | Парма (Пермь) -Россия- | Людмила Краковская | Intermedia class | 001, V Best Male, BOB CAC | 1 | 1 / 5 | 08.01.2020 | national (CAC) | Мой Чемпион (Екатеринбург) ЧРКФ -Россия- | Юлия Овсянникова | Intermedia class | 001, V Best Male CAC ЧФ, Чемпион РКФ | 1 | 3 / 7 | 24.11.2019 | International (CACIB) | Интернациональная выставка (Минск) Беларусь | Miroslav Vaclavik | Junior class | 001, V Best Junior, BOB J.CAC | 5 | 11 / 19 | 23.11.2019 | International (CACIB) | Интернациональная выставка (Минск) Беларусь | Tibor Havelka | Junior class | 001, V Best Junior, BOB J.CAC | 5 | 11 / 19 | 28.09.2019 | Regional | Осенний Вернисаж (Пермь) -Россия- | Елена Матвеева | Junior class | 001, V Best Junior, BOB J.CAC | 1 | 2 / 2 | 28.09.2019 | Regional | Осень с Пармой (Пермь) -Россия- | Jovica Golubovic | Junior class | 001, V Best Junior, BOB J.CAC | 1 | 2 / 2 | 11.08.2019 | National | Пермь (ЧРКФ) -Россия- | Елена Некрашевич | Junior class | 001, V Best Junior J.CAC | 1 | 2 / 2 | 11.08.2019 | Regional | Региональная (Пермь) -Россия- | Сергей Галиаскаров | Junior class | 001, V Best Junior J.CAC | 1 | 1 / 1 | 21.07.2019 | Speciality | Моно ПК Кубок Харитонова (Тюмень) -Россия- | Владимир Шиян | Junior class | 001, V Ю.КЧК | 2 | 16 / 37 | 13.07.2019 | Speciality | Моно ПК (Челябинск) -Россия- | Dragan Babic | Junior class | 001, V Ю.КЧК | 4 | 14 / 26 | 07.07.2019 | Speciality | МОНО ЧК. НАЦИОНАЛЬНАЯ.Тверь-2019 -Россия- | Spindler Anton - суки, McKeown David-кобели | Junior class | 004, V J.CC | 5 | 49 / 109 | 06.07.2019 | Speciality | Моно ПК. Кубок Твери-2019 -Россия- | Spindler Anton - кобели, McKeown David-суки | Puppy class | 001, VV Best Puppy | 5 | 54 / 116 | 01.06.2019 | National | Чемпионат РКФ (Пермь) -Россия- | Людмила Зубкова | Puppy class | 001, V Best Puppy | 1 | 4 / 6 | 28.04.2019 | National | Апрель Прикамья (Пермь) ЧРКФ -Россия- | Дмитрий Мамонтов | Puppy class | 001, V Best Puppy | 1 | 2 / 5 | 28.04.2019 | National | Всероссийская выставка (Пермь) -Россия- | Ольга Малкова | Puppy class | 001, V Best Puppy | 1 | 2 / 5 | 31.03.2019 | National | Парад Звёзд (Пермь) -Россия- | Елена Круценко | Baby class | 001, VV Best Baby
| 1 | 1 / 2 | 03.03.2019 | National | Малахитовая шкатулка (ЧРКФ) Тагил -Россия- | Елена Мищенко | Baby class | 001, VV Best Baby
| 1 | 4 / 10 | 03.02.2019 | International (CACIB) | Огни Прикамья (Пермь) -Россия- | Zeljko Todorovic | Baby class | 001, VV Best Baby
| 1 | 6 / 11 | |
Last update was 30.07.2023 |
|
|